Taxe

TAXE VALABILE PENTRU ACTELE DE IDENTITATE MODEL 1997

Beneficiar:     municipiul Târnăveni

Cod fiscal:     4323535

Banca:            Trezoreria Târnăveni

Denumire taxă

Valoare

lei

Cont
Taxa pentru îndeplinirea procedurii de divorţ pe cale administrativă

750

RO39TREZ47921150250XXXXX
Taxă eliberare carte de identitate

7

RO83TREZ47921330250XXXXX
Taxă eliberare carte de identitate provizorie

1

RO83TREZ47921330250XXXXX
Taxă furnizare date / persoana

2,5

RO83TREZ47921330250XXXXX

La efectuarea plătii prin ordin de plată, prima rubrică de detalii plată se completează cu opțiunea din „Denumire taxă”, iar a doua rubrică de detalii cu numele și CNP-ul persoanei pentru care se efectuează plata.

TAXE CARTEA ELECTRONICĂ DE IDENTITATE 

PRIMA CARTE ELECTRONICĂ DE IDENTITATE ESTE GRATUITĂ ÎN LIMITA FONDURILOR SUPORTATE PRIN P.N.N.R.

Pentru minorii cu vârsta cuprinsă între 0 – 13 ani şi 11 luni părinții/reprezentanții legali pot depune cereri pentru eliberarea cărții electronice de identitate, însă vor trebui să achite contravaloarea acesteia (70 de lei) la ghișeele unităților CEC Bank sau la stațiile de plată SelfPay.

Excepție sunt minorii care se prezintă pentru eliberarea cărții electronice de identitate cu 30 de zile înainte de împlinirea vârstei de 14 ani și care beneficiază de gratuitate.

 ATENȚIE! Începând cu cea de-a doua emitere (excepție C.E.I. emise în cadrul programului pilot), taxa este de 70 de lei și se achită anterior depunerii cererii la ghișeele unităților CEC Bank în contul colector al Companiei Naționale „Imprimeria Națională” S.A. sau la stațiile de plată SelfPay.

CARTEA DE IDENTITATE SIMPLĂ

Taxa este 40 de lei și se achită anterior depunerii cererii  la ghișeele unităților CEC Bank în contul colector al Companiei Naționale „Imprimeria Națională” S.A. sau la stațiile de plată SelfPay.

VIZA DE REȘEDINȚĂ

Nu se achită taxă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acte de identitate si certificate de stare civila